B
B
B
P
P
P

Bir Katalog Oluşturma Maliyeti Nasıl Azaltılır?

Bir Katalog Oluşturma Maliyeti Nasıl Azaltılır?

Katalog tasarım, fotoğraf ve katalog baskı zaman ve maliyet miktarını azaltmak için yapabileceğiniz bazı basit şeylerin listesini sizinle paylaşıyoruz.

Tasarım Maliyet Tasarrufu İpuçları

Tüm ürün bilgilerini sağlayın

Genellikle katalog tasarımında yer alacak bir ürünün fotoğrafı, tablosu, içerik yazısı ve fiyatı vardır. Öncelikle tasarımda yer alacak ürünlerin hangi özelliklere sahip olacağını belirleyin ve buna göre dosyayı oluşturun. Katalogda her ürün bloğu için aynı sırayla bu içeriklerin sıralanması zamanı daha iyi kontrol etmenizi sağlar.


Ürün bloklarını gruplama

Kendi kategorisinde aynı tasvirlere sahip ürünler için tam bir sıralama sağlayın. Eğer katalogda ne kadar yer olduğunu biliyorsanız bu kategorilerin kaç sayfa tutacağını veya yerleşimlerini önceden görmüş olacaksınız.

Tüm destekleyici bilgilerin kopyasını sağlayın

İyi bir katalog, bir yaşam tarzı satıyor ama aynı zamanda destekleyici unsurları da içeriyor olabilir. Bu destekleyici unsurlar alıcının satın alma kararında yardımcı olur. Bir şirket imajı, satış koşulları ve bilgi almak için teşvik içeren unsurların tümü ürün hakkında da bilgi sağlar. Bu içerikleri oluşturun ve katalogda görünmesini istediğiniz yeri belirtin.

Ürün bloklarına ait detaylı görüntü dosyalarını sağlayın

Ürün resimlerini ve içeriklerini bir dosya halinde sunduğunuzda daha sonra bu ürünlere ait referansları da iletmek isteyebilirsiniz. Yani hangi ürünün hangi içerikle eşleştirilmesini istiyor iseniz dosya adlarını aynı yapmanız ve bunu liste halinde sunmanız yeterli olacaktır.


Sadece kullanılmasını istediğiniz görselleri gönderin

Tasarımı yapan ajansa aynı ürün ile alakalı birçok görsel gönderip bunlar arasından seçim yapılmasını beklerseniz sektörünüzü çok fazla tanımayan reklam ajansı seçim yapmakta zorlanabilir, bu da ekstra bir zaman harcanmasına neden olur. Bunun yerine görsellerinizi seçerek göndermeniz zaman açısından tasarruf sağlayacaktır.

İçerik yazılarının kopyalanabilir olduğundan emin olun

İçeriklerinizi kopyalanamayan bir pdf dosyasında göndermek hem ekstra zaman hem de maddi açıdan ortaya farklı durumlar çıkarabilir. Bunun olmaması için çoğunlukla içeriklerinizi Word veya Excel dosyalarında hazırlayıp kopyalanabilir formatta göndermelisiniz.


Fotoğrafçılık Maliyet Tasarrufu İpuçları

Ürün fotoğraf çekiminde sahneyi basit tutun

Bir ürün kataloğunda ki en önemli unsur inceleyecek kişinin ürün hakkında gerçek izlenime kavuşmasıdır. Bizim görüşümüz; satın alma kararına yardımcı olmadıkça ürün fotoğraflarında 

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor