B
B
B
P
P
P

Kurumsal Websitesi mi? Blog mu?

Kurumsal Websitesi mi? Blog mu?

İşletme Bloguna Sahip Olmanın Yararları

Bir web sitesi yapmak için sınırlı bir bütçeniz varsa veya müşterilerinizle daha kişisel bir düzeyde iletişim kurmak istiyorsanız, bir blog sizin için iyi bir seçim olabilir.
 
Bloglar, müşteriler tarafından yararlı güncellemeleri yayınlamanın bir yolunu sunar. Örneğin, şirket websiteniz bir blog içeriyorsa, stokta olan yeni ürünleri veya mağazanızda devam eden özel promosyonları bildirmek için kullanabilirsiniz. Blogların genelde daha kişisel bir ses tonu vardır ve ilgi çekici içeriğin bir blog'dan paylaşılması daha olasıdır.
 
Bir blog ucuzdur ve genellikle ekibinizin bir veya iki üyesi tarafından idare edilebilir. Bununla birlikte, bir blogun doğası sık güncelleme gerektirir: Bir web sitesinin aksine, blogların ayda en az bir veya iki kez yeni içerikle yenilenmesi beklenir. Müşterilerin "modası geçmiş" içeriği okuması pek olası değildir, bu nedenle iş blog'unuzda ne kadar zaman harcandığına dikkat etmeniz gerekecektir.
 

Hangisi siz için daha iyidir?

Web sitesi yada Blog argümanı kesin bir cevabı yok. Bazı şirketler, yalnızca bir blog sahibi olmanın, özellikle temasını önemli iletişim bilgilerini içerecek şekilde düzenledikleri takdirde, internette işletmenin varlığını belirlemek için yeterli olduğunu keşfediyorlar. Öte yandan, diğer işletmeler blog yapma ihtiyacı duymuyor ve basitçe bulunabilecekleri web sitelerini oluşturuyor.
 
Bloglar, işletme sahiplerine daha kişisel bir düzeyde iletişim imkânı tanıyor ve paylaşılabilir içeriği yaratıyor ve kolaylıkla dağıtabiliyorlar ancak sıkça güncelleme beklentisi ile geliyorlar. Öte yandan, bir şirketin web sitesinin sık sık güncellenecek olması gerekmez, çünkü müşteriler statik içeriğe sahip olmalarını bekler. 
 
Hem web siteleri hem de bloglar çevrimiçi görünürlüklerini artırabilir ve müşterilerin aradıklarını bulmasını sağlar. Her ikisi de önemli anahtar kelimeler için sıralama yapmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, gerçekten bloglar ve web siteleri arasından seçim yapmanız gerekiyor mu? Neden ikisini de yapmıyorsun?

Neden ikisi de olmasın?

Bir web sitesi veya blog, çevrimiçi varlığınızı önemli ölçüde etkiler ve erişiminizi büyük ölçüde artırabilir. Ancak ikiniz arasında gerçekten karar vermeniz mi gerekiyor? Birçok şirket hem bir web sitesine hem de bir bloga yatırım yapmayı tercih eder ve sonuçlar bazen dramatik olabilir.
 
Bir kurumsal web sitesi ile bağlantılı olarak blog oluşturmak, farkındalığı artırmak ve kaliteli bağlantılar oluşturmak için çok güçlü bir araç olabilir. Sektörünüzde bir şeyler hakkında harika bir yazı yazarsanız ve sıklıkla paylaşılırsa, müşterilerin sitenizi bu yazıyı temel alarak ziyaret ettiğini görme olasılığınız yüksektir. 
 
Blogunuza eklenmiş bir şirket web sitesine sahip olmak, iletişim bilgilerini bulmanın veya işletmenizin neyi sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinmenin daha kolay bir yolunu da sağlar. Ayrıca, zengin içerikli ve güçlü bağlantılara sahip olan bir web sitesinin sıralaması iyi olup, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmesi muhtemeldir.

Web sitenize ziyaretçilere yararlı içerik sunun

Kendi başına bir blog, basit bir blogun sunduğu çalışma saatleri, geçmişi veya iletişim bilgileri gibi sunmadığı bilgileri bulmaya çalışan alışveriş yapanların veya potansiyel müşterilerin potansiyel olarak karıştırılmasına neden olabilir. Öte yandan, tek başına bir web sitesi, İnternet'te işinizi daha popüler hale getirmek için her ikisi de çok önemli olan, bağlantı kurmak veya sosyal paylaşımları esinlemek için yeterli içeriğe sahip olmayabilir.
 
Her ikisi de bir blog ve web sitesi tek tek güçlü araçlar olmasına rağmen, özellikle şirket çevrimiçi teşvik hedefini paylaştıklarında birlikte kullanıldıklarında daha da güçlüdürler. Web sitenizde veya blogunuzda hiçbir şey satmazsanız bile, müşterilere doğru zamanda doğru türde içerik ve bilgi vererek çevrimdışı satış olasılığını arttırabilirsiniz.
 
Şirketinizin bir web sitesine veya bir bloga ihtiyacı olsun, isterse de her ikisi de  NS Creative & Web Solution internette işletmenizin kurumsal varlığınızı kurmanıza, iyileştirmenize ve büyümenize yardımcı olabilir. Web’te ticaret alanlarını genişletmek isteyen  ve yaptığımız çalışmaları gösteren büyük bir portföyümüz var.
 
İşletmenizin potansiyel müşteriler tarafından bulunmasını isterseniz,  kurumsal websitesi, kurumsal blog ve arama motoru optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında bizimle iletişime geçin. İşletmenizi tanıtmak için seçtiğiniz yöntemlerden bağımsız olarak, sizin için doğru olan bir  web stratejisi oluştururuz.
 
 

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor