B
B
B
P
P
P

Butik Bir Yaratıcı Ajans ile Çalışmanın Avantajları

Butik Bir Yaratıcı Ajans ile Çalışmanın Avantajları

Yıllardır, büyük markalar sektörlerinde kendilerini yansıtmak için büyük yaratıcı ajanslar ile çalışır. Bütçe bu tarz ajanslarda daha yüksektir. Fakat ulaşmak istediğiniz hedeflere firmanız ile daha yakından ilgilenecek butik yaratıcı ajansları tercih etmek doğru bir seçimdir diye düşünüyoruz.

Yaratıcı butik ajanslar esnektir

Büyük ajanslar; krallar, hükümdarlar, tüccarlar ve satıcılar gibidir. Etkileyici bir görünümleri vardır fakat süreç içinde şirket kök yapıları ve raporlama model inşalarıyla bir rutini sergilerler. Müşteriler genellikle büyük ajansların metodolojisine adapte olmak zorunda kalırken küçük ajansların çalışma şekli ve hızına adapte olması daha olasıdır. Bir butik yaratıcı ajans şirketler için esnek arkadaşlar gibidir. Butik ajanslar şirketinize özel davranır sizi tanır ve size özel seçenekler sunar. Yani kısacası sizi özel hissettirir. Butik ajanslar markanız için en iyiyi sunmak için sizinle birlikte çalışacaktır.


Butik bir ajansta, insanlar birlikte çalışır

Büyük ajanslar aynı büyük kurumlar gibi hiyerarşik bir düzenle yönetilir. Güç, yükselme hırsı, yönetim ve yöneticilerin baskıları ile kişiler birlikte bütün olarak çalışmayı unutmuştur. 20 kişiden daha fazla olan ajansların birçok toplantısına tanıklık ettim. Bu toplantılarda karnınıza kramplar girer ve var olan yaratıcılığınızda ölebilir bu da bana göre korkunç bir durum.

Küçük ajans çalışanları her seviyeden gelen beceri ve paylaşımı daha etkin kullanarak birlikte çalışma eğilimdedirler. Ya da harika bir fikri geliştirmeye yardımcı arkadaşlarınız vardır. Daha deneyimli çalışanlar genç personele rehberlik eder. Genellikle daha yaratıcı çalışmalar bu tarz butik ajanslardan çıkar. Harika bir reklam fikrinin en az beklenen kişiden geldiğine defalarca tanık oldum. Daha büyük ajanslarda ise fikir sadece yüzeyseldir.

Doğrudan butik bir ajans ile çalışmak keyiflidir

Büyük ajansların işletmecileri, stratejistleri, yöneticileri, analitikçileri barındıran reklam ve yönetim katmanları vardır. Yani var olan projenizin farklı aşamalarını bilen ve işin içinde olan onlarca insan. Bu da genellikle tutarlılık eksikliğine yol açar, hatta bir fabrikanın yaratıcı iş yaklaşımından bir farkı kalmaz.

Butik bir reklam ajansı ise yaratıcı ekibi takip eder ve ekip ile konuşarak detayları kolaylıkla anlayabilirsiniz. Butik bir ajansta sesini ve düşüncelerini duyarlar. Yorumlar ve daha kolay kelimeler anlaşılabilir görseller ile size bir vizyon oluşturabilirler. Birçok küçük ajans çalışmasına şahit olduğumdan markanız için çalışan ve etkileyici fikirleri geliştirmeye çok yardımcı olduklarını söyleyebilirim.


Butik ajanslarda işler daha akıcıdır

Firmanız için belki 1000 kişi istihdamı olan büyük bir ajans ile çalışma kararı aldınız diyelim bu kişilerin hepsi firmanız için çalışıyor anlamına gelmez. Belki bu kişiler içinden firmanızın büyüklüğüne göre en çok 15 kişilik bir ekip firmanızla ilgileniyor olabilir. Fakat 10 veya 15 kişiden oluşan butik bir ajans ile çalışmayı tercih etmeniz daha düşük maliyet ile daha fazla ilgi görmenizi sağlayacaktır. Aynı zaman iş süreniz tatmin edici bir çalışmayla daha akıcı ve kısa sürer.

Butik bir ajans ile çalışarak paradan tasarruf edebilirsiniz

Butik yaratıcı ajanslar projenize göre web yazılımcıları, metin editörleri ve stratejistleri gerektiğinde dışarıdan temin eder. Bünyesinde bu tarz elemanları her ajans bulundurmadığından freelance çalıştığı insanlar ile projeleri daha uygun bir bütçeye mal edebilir. Büyük ve havalı ofisler, onlarca çalışan ve çalkantılı bir iş dünyası… Hemen aklınıza büyük ajanslar geldi evet. Hızlı kararlardan kaçının ve taksitle milyarlar ödeyeceğiniz bir reklam kampanyasını büyük ajanslara vermek yerine gerçekten hak eden butik ajanslara verin.
 
Bir ajanstan ne istediğinizi mi düşünüyorsunuz? Büyük bir ajansta algılanan prestij ve ötesine bakmayın. Bunun yerine butik ajansları tercih edin. Yaratıcılığı, esnekliği ve ekonomik verimliliği ile size nasıl fayda sağlayacaklarını görün.

Biz de o butik kreatif ajanslardan biriyiz. Hepsi özenle seçilmiş ekibimiz ile müşterilerimizin bütçelerini en iyi şekilde yönetiyor ve buna uygun yaratıcı reklam fikirleriyle size geliyoruz. Yaratıcı fikirlerimiz ve çalışmalarımız için bizimle iletişime geçin.

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor