B
B
B
P
P
P

Katalog Boyutları ve Tasarım Örnekleri

Katalog Boyutları ve Tasarım Örnekleri

Doğru Katalog Boyutunu Seçme
 
Aşağıda başlıklar halinde sunduğumuz; tasarım yaklaşımlarının, çeşitlilik gösteren katalog tasarım örneklerinden yapacağınız çalışma için fikir alabilirsiniz. Katalog baskılarında genellikle belli standart boyutlar yer almaktadır, müşterilerin pazarlama alanlarına göre bu boyutlar farklılık gösterebilir. Fakat boyutlar sadece bizim vereceğimiz ölçülerle sınırlı değildir, size özel yapılacak katalog boyutu daha yaratıcı olabilir.

Aşağıda yaygın bir şekilde kullanılan katalog baskı boyutları verilmiştir:

A4 Katalog Boyutu (21 cm x 29 cm)

4 ila 64 veya daha fazla sayfadan oluşabilecek katalog boyutudur. Standart tam bir katalog biçimi olarak adlandırılabilir. Daha büyük fotoğraflar ve içerik için yer ayırabileceğiniz bir boyuttur.


A5 Katalog Boyutu (14.5 cm x 21 cm)

A5 Katalog örnekleri tam boy kataloğa kıyasla sayfa başına maliyeti daha düşüktür, bu nedenle sıklıkla kullanılan bir katalog biçimidir. Kitapçıklar ve etkinlik programları için en yaygın boyuttur.Yatay A4 Katalog Biçimi (29 cm x 21 cm)

Yatay A4 katalog örneğinde sayfalar yatay olarak kullanımından ötürü daha geniş hissi verir. Belirli ürün türleri veya firmalar için güzel bir sunum yapmak adına kullanılabilir.

Özel Katalog Boyutları

Özel bir katalog boyutu kullanmak; yaratıcı olmanızı sağlar aynı zamanda rekabette kendinizi farklılaştırmak ve diğer standart ölçülü kataloglar arasından çalışmanızın hemen fark edilmesini sağlamak amacıyla özel bir katalog boyutu tercih edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor