B
B
B
P
P
P

Responsive Web Tasarım Size Daha Fazla Para Kazandırır mı?

Responsive Web Tasarım Size Daha Fazla Para Kazandırır mı?

Artık mobil ve kendini otomatik olarak boyutlandıran web tasarımlarının tercih edilmesi gerekiyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de artık arama motorlarının özellikle de Google’ın bu tarz responsive web tasarımlarına öncelik veriyor olması.

Arama motorları artık işletmelerin web sitelerine müşterilerin daha çok mobil ve tabletler üzerinden ulaştığını araştırmalarla görüyor. Ne yazık ki dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları site ziyaretçilerine çok kötü bir kullanıcı deneyimleri sunuyor.

Günümüzde özellikle insanlar masa üstü bilgisayarlar yerine cep telefonu ve tabletlerinden birçok web adresini ziyaret ediyor. Responsive tasarım ve yazılıma sahip olmayan web sitelerinin ise ziyaretçileri günden güne düşüyor. Bunun en başlıca sebebi ise mobil ve tabletlere uyumlu olmayan web siteleri bu tarz aletlerde çok yavaş çalışıyor ve sayfalar arası geçiş ise uzun sürüyor dolasıyla ziyaretçiler sıkılarak bu web sitelerinden ayrılıyor ve bir daha da ziyaret etmek istemiyorlar.

Ziyaretçi sayılarını arttırmak isteyen şirketler için, bu süreçte müşteri deneyimlerini web sitelerinde arttırmaları yeni iş kazanmak için büyük bir fırsat. Responsive web sitesi sayesinde hem müşterinizi memnun ederek web sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilir hem de yeni ziyaretçiler kazanarak kazancınızı yükseltebilirsiniz. Kısacası mobil ve tabletler ile uyumlu web sitesi daha yüksek satış demektir.

Sizleri, müşterinizin yerine kendinizi koymaya davet ediyoruz. Bir web sitesini telefonunuzda açmaya çalıştınız, uzunca bir süre bekledikten sonra web site karşınızda. Küçücük gözüken menü başlıkları, tıkladığınızda bir türlü açılamayan görseller, bir ürüne bakmak istediğinizde okuyamadığınız çok ufak metin yazıları. Siz ne yapardınız? Büyük ihtimalle çok zorlamayarak aradığınızı farklı yerlerde ve ulaşılması kolay web sitelerinde bulmaya yönelirdiniz. Böyle bir web sitesine sahip olmak, potansiyel müşterinizi kaybetmenize neden olacak en önemli sebeplerden biridir.

Birçok köklü firma responsive web tasarımı kullanmaya başladıklarından sonra satışlarının en az %62 oranında arttığını dile getiriyor. Bu yüzdenin azımsanmayacak olduğunu eminiz ki sizlerde fark ettiniz. Köklü firmaların haricinde yakın geçmişe baktığımızda 2012 yılında kurulmuş bir e-ticaret firması, yine aynı senelerde kurulmuş bir sanayi firması da bu tezi destekler nitelikte açıklamalarda bulundu. Tablet ve telefonlar ile giriş yapılan bu web siteleri sayesinde gelirlerinin 2014 senesinde geçmiş yıllara kıyasla %169,2’lik bir artış olduğunu vurguladılar.

Tablet ve mobil cihazlar, masaüstü bilgisayardan işi devralmış durumda bu sebeple responsive web sitesine sahip olmayan şirketler sonuç olarak gelir kaybına uğrayacak ve pazar payında oldukça gerileyecektir.

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor