B
B
B
P
P
P

Web Site Tasarımının Doğrudan İşinizi Etkilemesi için 3 Önemli Yol

Web Site Tasarımının Doğrudan İşinizi Etkilemesi için 3 Önemli Yol

Web siteniz işinizin çok önemli bir temsilcisidir. Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettiklerinde karşılaşacakları kullanım kolaylığı, web sitenizin tasarımı ve içeriklerinizden memnun kalıp kalmayacağı ile ya sitenizi terk edecek ya da bu deneyimden keyif alacaklardır.

Web siteleri hemen hemen her zaman bir işi, ürünü veya hizmeti tanımak, araştırmak için başvurulacak ilk yerdir. Aslında web sitenizin özeni, potansiyel olarak görünen bir müşteriniz ile toplantıya nasıl gideceğinize benzer. İyi görünmelisiniz, iyi iletişim kurmalısınız ve çok düzenli olmalısınız.


1. Görsel Sunum

Web site tasarımınız görsel ve estetik olarak geçmiş tarihe dayanan bir standarttaysa yani kısacası çirkin görünüyorsa ziyaretçileriniz emin olun verdiğiniz hizmeti de bu şekilde değerlendirecek ve farklı seçenekler arayacaktır. Web tasarımınız; profesyonel, modern, temiz ve estetik görünmelidir. Web siteniz ne kadar iyi görünürse kullanıcı kendini o kadar güvende ve doğru adreste hisseder.

Web site tasarımı projeniz için deneyimli web tasarım ajansları ile çalışmalı ve web tasarım trendlerini yakından takip etmelisiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte her iki yılda bir web sitenizin görümünü yeniden tasarlatmak için hazırlıklı olmalısınız.


2. Kullanıcı Deneyimi

Eğer web siteniz gezinmek için zor, bilgilere ulaşması çaba gerektiren bir şekilde tasarlanmış ve bunun üzerine sayfalar çok geç yükleniyorsa kullanıcılar için bir hayli sinir bozucu olacaktır. Bu tarz web sitelerinde gezinen kullanıcıların sitenizi terk etmesi büyük olasılıktır.

Web sitenizin; navigasyonu sistemli, mantıklı ve sezgisel olmalıdır. Bilgiler kolayca bulunabilir ve anlaşılması kolay olmalıdır. İdeal olarak ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşmaya çalışmadan bu bilgileri ziyaretçilere sunmayı hedeflemelisiniz. Bunun yanı sıra web sayfalarınız hızlıca yüklenmeli ve her tarayıcı üzerinde iyi görüntülenmesi gerekmektedir. Her şeyden önemlisi ise gelişen teknolojiye bağlı olarak web siteniz muhakkak mobil cihazlar ile uyumlu olmalıdır. Artık kullanıcıların ilk tercihinin mobil cihazlar olduğunu unutmamalısınız.


3. İçerik

Web sitenizin içeriği belirsiz, uzun yazılardan oluşuyor ve kullanıcıya yararı yoksa ziyaretçilerinizi web sitenizde tutmanız oldukça zor olacak. Bu tarz içeriklere sahip web sitelerini kullanıcılar ihtiyaçlarına karşılık bulamayacağından terk edecektir.

İçeriğinizin özlü, yerinde ve kolay anlaşılabilir miktarda olması gerekiyor. Harika bir başlangıç yapmak istiyorsanız ana sayfanızda özenle hazırlanmış 200 kelimeden fazla metin kullanmamanız gerekir. İş ve hizmetlerinizi anlatan içeriklerin yanı sıra web site içeriğinizin hedef pazarın içsel ihtiyaçlarını karşılıyor olması, odaksal yaklaşımla yazılmış olması ve zengin olması gerekir. Sektörünüzde ki bu duruşunuz ve yararlı içerikler barındırmanız güvenilir bir kaynak ve lider olmanızı sağlar.

İçeriğimizde anlattığımız tüm bu hizmetleri tek kalemde sizlere sunuyoruz. Bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçin.

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor