B
B
B
P
P
P

Web Sitenizin Başarısını Sınırlayan 5 Şey

Web Sitenizin Başarısını Sınırlayan 5 Şey

Biliyorsunuz ki internette çok fazla veri var ve bu yüzden doğru ve gerçek olan bilgiye ulaşmak bir hayli zor aynı zamanda da bunaltıcı. Verilen bazı tavsiyeler içinde sıkıntıları olsa da doğruyu bulabilmemiz için kendimizi teslim etmemiz gerekebilir. Sizlere aşağıda ki maddelerde web sitenizi başarısız kılan örnekleri ve bunların çözümlerini sunacağız hem de en az bunaltıcı şekilde;

Bilgi Bombardımanı

Resimler, uzun uzadıya yazılmış metinler, videolar bunlar web sitenizi dolu olarak gösterse de doğru bilgileri yansıtmadığı ve belli bir düzende olmadığı zaman web sitenizin kullanıcılar tarafından terk edilmesi ile sonuçlanır.

Çözüm: Mantıklı bir şekilde odaklanmış ve önemli bilgileri sağlayın. Kendinizi müşterinizin yerine koyun ve onların gerçekten sizin sitenizde nasıl bir bilgiye ihtiyaçları olacağını belirleyin. Daha sonra bu ihtiyaçlara yönelik web siteniz ne kadarını karşılıyor karar verin ve kilit noktalarını geliştirin.


Zavallı Web Sitesi Adı

Web sitenizin adı, ürün veya hizmet ile uyuşmuyorsa kullanıcılar sizi bulamıyor demektir. Ve sizi bulmadıklarında sattığınız şeyi veya hizmetinizi de arıyor olmayacaklardır. Tüm internet kullanıcıları arama motorlarında en fazla 2. sayfaya kadar gidecek hatta kimi zaman 2. sayfaya bile geçmeyecektir.

Çözüm: Daha iyi hedef kitlelerine ulaşmak için şirket, bireysel ya da ürün web sitesi adınızı buna uygun olarak seçin. İşe web site adınız ile başlamak iyi bir stratejidir.


Eylem Çağrısının Olmaması

Eylem çağrısı müşterinizin web siteniz ile daha fazla ilgilenmesi için bir istektir. Eylem çağrılarının eksikliği müşteride çekici bir ilgisizlik gösterir ve iş ilişkisi içinde mesafe yaratır.

Çözüm: Her sayfanın alt kısmında iletişim sayfasına bir bağlantı yerleştirerek kolayca erişilebilir olduğunuzu gösterebilirsiniz. Sosyal medya ikonlarınızı web sitenizde bulundurmanızda buna bir örnek olabilir bu şekilde müşterilerinizi teşvik edebilirsiniz. Hatta daha aktif bir web sitesi iseniz anketler yapabilir, kullanıcılarınıza sorular sorup web sitenizle ilgilenmelerini sağlayabilirsiniz. Böylelikle şirketiniz müşterileri elinde tutar ve size güven duymalarını sağlar.


Responsive Değil mi?

Kullanıcılar web sitenize mobil veya tabletlerden ulaşmaya çalıştı ve web siteniz mobil dostu bir tasarıma sahip değil. Site açılışı 3 saniyeyi geçeceğinden ve masa üstünden ki görüntüye göre bir hayli bozuk olacağından kullanıcılar web sitenizi kapayacak ve bir daha girmek istemeyecektir.

Çözüm: Web sitenizin mobil ve tabletlere uyumlu olduğundan emin olun bunun için farklı boyutlarda ki mobil cihazlardan web sitenizi görüntüleyebilirsiniz; tabletler, cep telefonları vb. Eğer web siteniz mobil ve tabletlerde uyumlu değilse bizimle iletişime geçin.Artık sektörünüzde öne geçmek ve pazarda avantaj sağlamak için web sitenizin düzgün çalışması büyük önem arz ediyor. Unutmayın ki web siteniz müşterilere işiniz ile alakalı ilk izlenimi verir. Uzun zaman önce kartvizitiniz ne kadar önemliyse artık web siteniz de o kadar önemli. Tüm markalar bu kültürü benimseyerek merdivenin adımlarını tırmanırken siz geride kalmayın ve web sitenizi önemseyin.
NS Reklam bugünün iş ihtiyaçlarını karşılamak için tüm sektörlerde uzmanlaşmış ve müşterilerine bu alanda hizmetler sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için hemen bizi arayın.

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor