B
B
B
P
P
P

Web Tasarım ve Yazılımını Başarıya Ulaştıracak 10 Adım

Web Tasarım ve Yazılımını Başarıya Ulaştıracak 10 Adım

Küçük işletmeler için hazırlanan web tasarım projelerinde başarıyı yakalamak nerede başlar?

Aşağıda işiniz için sizi başarıya ulaştıracak bir kontrol listesi mevcut, göz atabilirsiniz;

  1. Firmanın faaliyetine göre özel bir alan adı alın. Kendi alanında ve ciddi müşterilerin alan adları onların ciddiyetini gösterir ve bu anlamda kendilerine özgü bir alan adı önemlidir.
  2. Özel bir e-posta adresi oluşturun. Kendi alan adı olan bir kuruluşun aynı zamanda kendine özgü alan adıyla bir e-posta adresinin olması da önemli. Örneğin; info@alanadi.com gibi. Bir müşteri olarak karşınızdaki firmayla Gmail, Hotmail veya Yahoo gibi mailler üzerinden etkileşime geçseniz de onları bu bağlamda kurumsal bulmamanız çok muhtemeldir.
  3. Web sitenizin footer’ını (altbilgi) özelleştirin. Web sitenizin altbilgisini özelleştirmek sizi hem müşterilerinizin hem de arama motorların karşısında daha parlak bir görünüme kavuşturmak için doğru bir adım olacaktır.
  4. Responsive yani mobil ve tabletlere uyumlu bir site oluşturun. Her 10 kişiden 1 tüketici, mobil cihazları kullanarak e-ticaret sitelerinden alışveriş yapıyor. Günümüzde teknolojinin her an bizimle olan ve sürekli gelişen mobil cihazlar üretiyor olması da bu durumu etkiliyor. Bu nedenle web sayfanıza giren bir müşterinin motivasyonunu ve web sayfanızda zaman geçirme süresini uzatmak için mobil web sitesi önemli bir rol oynuyor.
  5. Sitenizi Google’a ekleyin. Web sitenizi arama sonuçlarında görmek istiyor musunuz? Eğer istiyorsanız bunu ilk olarak Google’a anlatarak başlayın.
  6. Sayfalarınıza meta etiketleri ve açıklamaları ekleyin. Bu alanları hem sitenizi düzenlemek hem de arama motorlarında sitenizi görüntüleyenlere neyi anlatmak istediğiniz için oluşturmalısınız.
  7. Konum tabanlı sitelerde yer alın. Küçük işletmeler için Google, Yandex veya Yelp gibi konum odaklı çalışan arama motorlarında yer almak size düşük maliyetli pazarlama imkânı sunacaktır.
  8. Web siteniz için değerlendirme ve yorum alın. Üçüncü taraf değerlendirmesi olması web siteniz için inanılmaz derecede önemlidir. Online itibar için aileniz, arkadaşlarını ve geçmiş müşterilerinizden yorum veya değerlendirme alarak işe başlayabilirsiniz.
  9. Sosyal Medya hesapları oluşturun ve web sitenizi bunlara bağlayın. Günümüzde küçük veya büyümeye çalışan işletmeler için sosyal medyanın sanırım ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yok. Web sayfanızı sosyal medya hesaplarınıza bağlamanın en önemli amacı ise bir şekilde müşterilerin size bağlı kalmasını sağlamaktır.
  10. Sitenizi her zaman güncel tutun. Eğer sitenizin profesyonel gözükmesini istiyorsanız yapabileceğiniz en önemli şeyler biri tamamen içerik bakımından güncel ve ayrıntılı olmaktır. Web sayfanızı ziyaret eden müşterilerinizin eksik veya yanlış bilgilerle karşılaşmaları sitenizin güvenilirliğini zedeler. Emin olun her zaman yeni ve taze bir şeyler vardır. Örneğin; web sitenize açacağınız bir blog sayfasıyla başlayabilirsiniz.

Dilerseniz, biz sizin için bu maddeleri planlayarak size özel web tasarım hizmeti sunalım. Hepsi ve daha fazlası için bizimle iletişime geçin.

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor