B
B
B
P
P
P

Web Tasarımı ile İlgili İlginç Gerçekler

Web Tasarımı ile İlgili İlginç Gerçekler

Web tasarımı bugün en gözde ve en karlı endüstrilerden biri. Hergün internette yenileri açılan binlerce web sitesi ile web tasarımcılarının çok yoğun bir talep bombardımanı altında olması pek de şaşırtıcı değil. Bu makalede sizinle web tasarımı ile ilgili bazı ilginç gerçekleri paylaşmak istedik. Umuyorum ki bunları siz de ilginç bulacaksınız.

1.   Flashın modası geçti.

Herkes biliyor ki flash programlama bir web sitesini müşteriler için görsel olarak ilginç ve çekici kılıyor. Ancak son on yılda flash tabanlı web siteleri takipçilerini büyük oranda yitirdiler; çünkü flash uygulamalı web sitelerin yüklenmesi uzun sürüyor. Bunun yanında performansları da SEO açısından hiç tatmin edici değil.
 

2.   Web tasarımı, tasarımdan daha fazla anlam ifade ediyor.

Web tasarımın öğelerinden bir tanesi de arama motoru optimizasyonu. Bu, bir web yöneticisi (webmaster) bir proje üzerinde çalışırken web geliştirme dilleri kadar SEO prensiplerinden de anlamak zorunda demek. Etkili bir web tasarımı için bir diğer koşul da ‘uyumdur’; sosyal medya uyumluluğu, çoklu tarayıcı uyumluluğu ve dünya tasarım standartlarına uygunluk.
 

3.   Zaman sınırı sadece birkaç saniye.

Yüklenmesi birkaç saniyeden fazla süren her web sitesi, kusura bakmayın ama, başarısız demektir. Ziyaretçilerin kolayca başka bir siteye geçmesi fazla uzun sürmeyecektir.
 

4.   Ziyaretçilerin istediği şey: Canlı görseller.

Ziyaretçilerin bir web sitesinde dikkatlerini en fazla yoğunlaştırdıkları farklı öğeler üzerine yapılan son araştırmalarda, araştırmacılar şu sonuca vardı: Web kullanıcıları en çok hayvan ve insan resimli sayfaları beğeniyorlar. Çizim figürler ise artık dikkat çekmiyor. En çok tercih edilen fotoğraflar ise gülümseyen bebek yüzleri. Doğal olarak banner vb. reklamlar ise sitelerde en çok görmezden gelinen unsurlar.
 

5.   Web tasarım ve gelecekteki kullanımınız.

Web tasarımı konsepti genellikle web site sahiplerinin gelecek hedeflerine bağlıdır. Bir web sitesi her zaman son kullanıcı akılda tutularak tasarlanmalıdır. Profesyonelce oluşturulmuş bir web sitesi tasarımında sitenin en önemli ve göz önünde duracak kısmının “içerik” olması beklenir. Flash animasyonlar, reklamlar, görseller vs. sitenin merkezine konması gibi tercihler sitenin kolayca reddedilmesi anlamına gelebilir.

NS Reklam olarak biz web sitenizi sizinle birlikte ve sevgiyle tasarlıyoruz. Sitenizi sizi en iyi anlatacak öğelerle donatarak, müşterilerinizin de dikkatini cezbedecek şekilde tasarım yapıyoruz. Belli bir stratejiye ve belirlenen hedeflerinize göre tasarladığımız web sitelerini her platforma uyumlu, modern çizgiler ve flat tasarım öğeleriyle donatıyoruz, gerekli revizeleri de yaparak en mükemmel haliyle size sunuyoruz. 

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor