B
B
B
P
P
P

Webjim Kurumsal Kimliği İçin NS Reklam'ı Tercih Etti

Webjim Kurumsal Kimliği İçin NS Reklam'ı Tercih Etti

Webjim küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygun fiyata kaliteli web tasarımı şablonları sağlayan ve hazır web sitesi sunan bir yazılım firmasıdır.

Webjim, markasını yaratmak istediği aşamada NS Reklam ile çalışmaya başladı ve kendilerine reklamın hemen hemen tüm mecralarında hizmetler sunduk.

Bir markayı gerçek anlamda markalaştırmak için gerekli olan birçok esas bulunmaktadır. Bunların en başında marka için oluşturulan reklam stratejileri gelmektedir. Bu stratejilerin en başını ise şüphesiz ki kurumsal kimlik tasarımı çekmektedir.

Yapılan logo tasarımı o markanın görünen ilk yüzüdür ve akılda kalıcı olması markanın bilinirliğini arttırmak adına önemlidir. Peki logo tasarımını en akılda kalıcı haline getirebilmek ve o şekilde tasarlamak için ne yapılmalıdır? Webjim markasını hem oluşturmak hem de tanıtmak için ilk adımımız olan logo tasarımını seçtik. Webjim’i bir marka haline getirmek adına logo tasarımında kullanacağımız renkler önemliydi ve bizde hem akılda kalıcı olması hem de dikkat çekici olması nedeniyle turuncu rengi esas alarak yanına da çok yakıştığını düşündüğümüz aynı zamanda pastel bir renk olan griyi tercih ettik. Turuncu dışa dönük, dinamik, dikkat çekici, çarpıcı ve iç açıcı bir renktir. Gri, insan gözünün en rahat algıladığı renklerden birisidir ve bu sebeple turuncu ile kullanıldığında bizim ihtiyacımız olan sonucu ortaya çıkarmaktadır.

Webjim’in renk seçimlerinden sonra oluşturulan logo tasarımı ile kurumsal kimliğinin de tüm bütünü oluşturulmuş oldu. Webjim, markasını tanıtım amaçlı broşür tasarımı, animasyon reklam videosu gibi birçok çalışmada bizi tercih etti.

Webjim bir marka haline geldi ve alınan sonuçlar hem bizi hem kendilerini oldukça memnun etti.

Webjim için hazırladığımız kurumsal kimlik tasarımı projesine ilgili linki tıklayarak göz atabilirsiniz. 

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor