B
B
B
P
P
P

Web Tasarım ve Reklam Stratejileri

Web Tasarım ve Reklam Stratejileri

Tanıtım stratejileri içerisinde kullanılan en önemli silah internettir. Çağımızda internet kullanımı bu derece yaygınken, firmaların kurumsal kimliklerini yansıtmaları ve faaliyetlerini sanal alemin ülke sınırlarını aşan ağında tanıtabilmeleri için mutlaka bir web sitesi sahibi olmaları gerekmektedir. Kurumsal kimliğe uygun bir metin ve iş alanınıza uygun görsel araçlardan oluşan bir web sitesi, her şeyden önce firmanızın dünyaya açılmasını sağlayan en önemli tanıtım aracıdır. İşte bu nedenle web tasarım konusu, üzerinde düşünülmesi gereken bir adım haline gelmiştir.

Güzel bir web tasarım hizmeti ile birçok fayda yaratmak mümkündür. Örneğin aynı coğrafi konumda olduğunuz bir müşteri ile uzak bir coğrafyada bulunan müşterinize olan yakınlığınız eşit düzeye iner. Ulaşılabilir oluşunuz, tüm müşteriler üzerinde pozitif bit etki sağlar. Böylece firma imajınız ve kurumsallığınız bakımından da olumlu bir duruş sergilemiş olursunuz. Ayrıca sosyal medya kanallarını etkin bir şekilde kullanarak her geçen gün daha fazla kişiye ulaşabilir, daha fazla kişiyi yeniliklerinizden ve kampanyalarınızdan haberdar edebilirsiniz.

Web tasarım yolu ile gerçekleştirdiğiniz reklam stratejilerini iyi belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü insanlar her zaman çok konuşulanı, daha fazla dikkat çekeni ve özgün olanı tercih etme eğilimi gösterirler. Bu nedenle alanında uzman dijital reklam ajansı gibi kurumlardan yardım alınmasının yerinde olacağı da asla unutulmamalıdır. Çünkü sabırsız internet kullanıcısının alışkanlıklarının farkında olan reklam ajansı, kurumsal tasarım normlarına uygun sade ve anlaşılır bir içerik üretmek konusunda uzmanlaşmıştır. Etkili bir slogan, uyumlu başlık veya görseller ile zenginleştirilmiş bir grafik tasarımı sayesinde müşterilerinize daha iyi hizmet verebilirsiniz.

Peki bir web sitesinin başarılı olduğunu kanıtlayan faktörler nelerdir? İyi bir web sitesinin her şeyden önce tasarımı ile ziyaretçilerini etkilemesi gerektiğini unutmamalıyız. Kurumsal kimliğinize uygun olarak hazırlanan bir web sitesi, kurumsal tasarım duruşu ile ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarmalıdır. İlgiyi dağıtmayacak şekilde işlevsel olarak hazırlanmış bir web tasarımı, mutlak suretle başarıyı da beraberinde getirecektir. İngilizce bir deyim olan ‘’Less is more’’, yani ‘’daha az, daha çoktur’’ mantığından yola çıkarak müşteriye verilmek istenen mesajın en kısa yoldan en etkili şekilde verilmesi gerekmektedir. Zaten metinleri destekleyici grafik tasarımı ile görsel olarak da ziyaretçileri etkilemek mümkündür. SEO’ya uygun şekilde hazırlanan içerik metinleri ve görseller sayesinde Google aramalarında üst sıralara yerleşen siteniz, potansiyel müşterilere ulaşmanızı da kolaylaştırır. İnternet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların takibinin yapılması da bu açıdan son derece önemlidir. Müşteri sadakatinin web sitesi ziyaretçi sadakatine dönüştüğü şu günlerde, reklam etkinliğinin belirlenmesi ziyaretçi analizi ile gerçekleştirilmektedir.

Sonuç olarak iyi tasarlanmış bir web sitesi, kurumsal kimliğinizin dünyaya açılmasına öncülük edecek bir aracı vazifesi üstlenecektir. Başarılı olmanın en kestirme ve en pratik yolu kurumsal tasarıma sahip web sitesi ile mümkündür.

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor