B
B
B
P
P
P

Web Tasarımı ve SEO

Web Tasarımı ve SEO

Web siteleri hazırlamak ve güzel bir web tasarımı yaptırmak emek gerektirir. Yüksek maliyetlerle şirket, kurum ya da kuruluşunuza bir web sayfası yaptırdınız, her şey yolunda mutlusunuz fakat kimse sizi ziyaret etmiyor. Bunun nedeni nedir acaba? Web sitesi kurup güzel bir web tasarımı yaptırmakla iş bitmiyor, hazırladığınız web sitesi sizi kendi başına tanıtamaz.

İki grup web sitesi vardır. Bunlardan ilki maddi kazanç beklemeyen sadece tanıtım yapmak ve saygınlık kazanmak için tasarlanmıştır. Yani amacı sadece tanınmak ve saygınlık kazanmaktır para kazanmak değil. Diğer web siteleri ise internetten üzerinden para kazanmayı hedefleyerek tasarlanmış olanlardır.

Eğer hazırladığınız web sitesi kazanç sağlamak içinse sadece web tasarımı yaptırmakla işimiz bitmiyor aksine yeni başlıyor demektir. İnternet üzerinden kazanç sağlamak hiçte kolay değildir, çok zordur diyelim ki bir ofis açtınız ve kendinizi tanıtmak için pek çok kartvizit bastırdınız eğer bu bastırdığınız kartvizitleri insanlara dağıtmazsanız sizi tanımaları mümkün olmaz. İş yapamazsınız ve kısa sürede batarsınız.

Web tasarımı yaptırdınız, çokta güzel oldu. Çeşitli materyallerle süslediniz fakat bu yetmez size seo gerekli yani arama motoru optimizasyonu web tasarımı yaptığınız sitenizin arama motorlarının kurallarına göre optimize edilmesi gereklidir. Eğer sitenizi arama motorlarıyla dost tasarlamazsanız o site arama motorlarında görünmez ve yalnızca kendinize hizmet eder.

Başta Google olmak üzere diğer arama motorları da sizin sitenize rahatlıkla ulaşabilmeli ve kolayca tarayabilmelidir. Tek önemli olan bu da değildir. Özgün bir biçimde web tasarımı yaptığınız sitenizin çok sayıda kullanıcıya ulaşması ve insanların kaliteli hizmet alabilmesi için Google in bazı kriterleri vardır. Web sitenizin bu kriterlere uyumu şarttır aksi takdirde başarılı olmaz. Bunun için web tasarımı yaptırırken seo uyumlu olmasına itina edilmelidir.

Öncelikle bir web hosting sunucunuz olmalıdır. Web hosting dünya çapında internet demektir. Web hostinginizin hızlı ve seri olması gereklidir. Böylelikle web siteniz arama motorları tarafından dışarı çıkarılmaz. Web tasarımı yaptığınız sitenizin yazılım kurallarına uygun olduğundan emin olmalısınız.

Web tasarımınızın faydalı, insanlara bilgi vermeyi hedefleyen ve orijinal olmasına şiddetle dikkat etmelisiniz. Bu sayede arama motorlarında en önde yer tutabilirsiniz. Google başta olmak üzere tüm arama motorlarının ilk hedefi insanlara yarar sağlamaktır. Bu nedenle de öncelikli tercihleri insanlara bilgi vermek, kaliteli hizmet sunmak, farklı ve taklit olmayan en iyi hazırlanmış, ustalıkla tasarımı yapılmış web sayfalarını insanlara ulaştırmaktır. Web tasarımınızı yaparken ilk hedefiniz bu doğrultuda olmalıdır.

Sadece ön sırada olmak için başka sitelerin önceden yayınladıkları, paylaştıkları içerikleri kullanmanın size bir faydası olmaz. Önemli olan daha önceden verilmemiş, paylaşılmamış olanı insanlara sunup bilgilendirmektir. Bu doğrultuda ilerlerseniz siteniz çok sayıda ziyaretçi toplar, insanlar sitenizi başkalarıyla paylaşır ve popüler olursunuz ve bu popülerlik sizi arama motorlarında en üste taşıyacaktır. Seonun amacı arama motorlarında en üst sıralarda olmaktır. Eğer web sitenizi seo uyumlu hazırlarsanız bu sitenizde yer alan her neyse bilgi, satış, hizmet daha fazla insan kitlesine ulaşmasını sağlayacaktır.

Görüldüğü gibi web tasarımı yapmak ince bir iştir, birçok kuralı vardır. Web sitenizi bu kurallara riayet ederek hazırlarsanız seonun etkisini de kısa zamanda görürsünüz. Hangi alanda faaliyet gösteriyorsanız o alanda her zaman en popülerlerin içinde yer alır, sitenize ziyaret edenlerin sayısını gün geçtikçe arttırır, ürün ve hizmetlerinizi pek çok kitleye ulaştırabilirsiniz. Bu sayede amacınıza ulaşır, para kazanır ve insanlara faydalı olabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Ara Soru Sor