B
B
B
P
P
P
Brand Partner olarak firmanıza ya da markanıza ait her türlü ürün, hizmet ve çalışma projelerinizi kurumsal kimlik bütünlüğünde modern, özgün bir tasarım ile kurumsal katalog veya kreatif katalog tasarımları hazırlıyoruz. Çünkü bizler kusursuz bir sunumun ne demek olduğunu biliyoruz. Gelin, imajınızı en iyi yansıtan katalog tasarımını hazırlayalım.

Katalog Tasarımı Nasıl Olmalı?

Marka Bütünlüğü Korunmalı

Katalog tasarımı, pazarlama kampanyalarını harekete geçirmek için çok güçlü bir çevrimdışı pazarlama aracıdır. Firma ve markanızın kurumsal bütünlüğünü, imajını ve duruşunu en iyi şekilde temsil edilmesi gerekir. Sadece grafik unsurlarıyla değil, kullanılan görsel malzemeden sunulan tablolara, okunabilirliğinden baskı kalitesine kadar pek çok unsur etkili ve yerinde kullanılması elzemdir.

Kullanılan Materyaller Kaliteli Olmalı

Etkileyici bir katalog tasarımı, kullandığı materyallerin kalitesiyle ölçülür. Artistik görsel malzemesiyle, markanın kurumsalına uygun seçilen font ve canlı renkleriyle kurumsal imajın bütünlüğü doğru orantılıdır. Başarı ise altın oranın yakalanmasıyla elde edilir.

Okunabilirlik Düzeyi Artırılmalı

Pazarlama araçları arasında markanızın satış gücünü doğrudan etkileyecek en önemli gösterge, hayal değil gerçek vurgusunu yansıtmaktan geçer. Hedefi vuran bir katalog tasarımıyla; markanıza karşı ilgisi yüksek müşterilerinizin çarpan etkisiyle kendinizi net ve tam olarak anlatabilir, markanıza bağlayabilirsiniz.

Kurumsal Kimliğe Uygun Tasarlanmalı

Bir markanın sürdürülebilir olması için, kurumsal kimliğinin olması en önemli değeridir. Her ne koşulda olursa olsun, kurumsal kimliğine uygun üretimler ve tasarımlar yapılması gereklidir. Bu şekilde, kurumsal değerlere uygun sunulan modern ve orijinal katalog tasarımı daha etkili ve doğru olacaktır.

Brand Partner

Katalog Tasarımları

Projelere Git


Katalog Tasarımı Süreci

Şirketiniz ya da markanız için hazırlayacağımız katalog tasarım sürecini soru işareti kalmayacak şekilde net ve detaylı bir bakış açısıyla yönetiyoruz. 

Sektör Analiz Yapılmalı

Tasarıma başlamadan önce mutlaka kurumunuzu sizden dinleriz. Kurumun değerlerini, şirket stratejisini, kısa ve uzun dönem hedeflerinizi öğrenmek isteriz. Önceki zamanlarda yapılan tasarımlar varsa mutlaka inceleriz. Sektördeki diğer oyuncuları öğrenerek onlarla ilgili detaylı bilgi toplarız. Doğru tasarımı yapabilmemiz için bu bilgiler bize ışık tutar.  

Metin Yazımı

Profesyonel bir katalog tasarımı kullandığı ürün ve hizmetlerin güçlü yönlerini vurgulayan görsellerinin yanında vurucu, odaklayıcı ve etkili metinleriyle de kendini gösterir. Gerekli tüm metin yazım işleri, redaksiyon ya da çeviri çalışmaları ile anahtar teslim hizmet verebiliriz.

Fotoğraf Çekimi ve Görsel Temini Çok Önemli

Katalog tasarımının en önemli unsurlarından biri görsellerdir. Görsellerin uygun kalitede çekimlerinin yapılması gerekir. Talep ederseniz ek olarak fotoğraf çekimlerinizi üstlenebilir ya da stock sitelerden sizin onayınızla satın almalar ve kiralamalar yapabiliriz.
İsterseniz mevcut görsellerinizi inceler uygun olup olmadığı konusunda bilgi de verebiliriz.

Logotype

Katalog tasarımınızı hazırlarken, katalogta kullanacağımız logotype’ın vektörel olması gereklidir. Eğer başka bir formatta kullanılır ise baskı esnasında kalite bozukluğu yaşatır. Bu sebeple de, eğer vektörel formatı yok ise sizler için biz hazırlayabiliriz. 

Katalog Konsept Tasarımı

Müşteri temsilciniz, tüm bilgileri eksiksiz şekilde kreatif ekibimize aktarır. Konsept katalog tasarımları 2 farklı alternatif ile sizlere sunulur. Tasarımı size sunarken mutlaka kapak ve iç sayfa tasarım örnekleri sunumda olur. Böylece tasarımın nasıl devam edeceği konusunda bilgi sahibi olursunuz. Onaylanan tasarımın iç sayfa uygulamalarına devam edilir, tüm katalog müşteri temsilcisi ve metin yazarı tarafından kontrol edilerek, son kontrolünüz için size gönderilir.

İçerik Yerleşim Planlaması

Tasarladığımız master planına göre seçtiğimiz görsellerin ve metinlerin yerleşimini planlar, revizyona müsait hale getirerek sizlerle paylaşırız. Onayınız beraber sayfa üretimlerini tamamlayarak kataloğumuzu baskıya hazır hale getiririz.

Kaliteli Kağıt Seçimi ve Baskı

Katalog tasarımı pek çok önemli noktanın bir araya gelmesiyle kendisini gösterebilir. Önemli etapların en sonuncusu ise tasarımın kâğıt baskısının en iyi şekilde yapılmasından geçer. Bu süreçte de sizleri en iyiye en doğruya yönlendirir, tavsiyelerde bulunuruz.

Katalog Tasarım ve Baskı Fiyatı

Marka ya da firmanızın katalog tasarım fiyat çalışmalarımızı detaylandırıp şirketiniz için en uygun fiyat teklifimizi hazırlayarak sizlere sunabiliriz. Hemen belirtelim, fiyat teklifimizi etkileyecek pek çok kalem vardır. Bunlar, kataloğun boyutu, sayfa adedi ve özel tasarım isteklerinize ve çözümlerimize göre değişmektedir.
 
Diğer taraftan matbaa baskı maliyetleri ise; baskı renklerine (CMYK, pantone, yaldız vb.), boyutuna (A4, A5, özel kesim), sayfa adedine (4 ve katları olmalıdır), kâğıt gramajına (150, 170, 300gr vb.), kağıt tipine (kuşe, amerikan Bristol vb.), laminasyon kullanımları (selefon, lak, vernik vb.), kabartma tekniklerine, cilt tipi (amerikan, tel dikiş, iplik vb.) göre değişiklik gösterecektir.

Konsept tasarım hizmeti için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. En geç bir gün içinde sizlere konu ile ilgili mutlaka dönüş sağlanacaktır.

Brand Partner

Katalog Tasarımları

Projelere Git

Any Question ?

Nullam ut consectetur dolor. Sed sit amet iaculis nisi. Mauris ridiculus elementum non felis etewe blandit.

Ask Now
Ara Soru Sor